Jdi na obsah Jdi na menu
 


vlasy jako z leštičky

5. 11. 2006

1Cik cak. Střihněte si střih
Propadněte rozcuchu!
Rovné špagety, nebo temperamentní vrtule? Z vlasového lístku vám už dávno vybrala příroda. Na vás ale záleží, jak své menu náležitě okořeníte. Pořiďte si avantgardní rozcuch. Potřete vlhké prameny zpevňujícím tužidlem Pantene pro V, 110 Kč, a rozdělte neposedný porost do pět centimetrů širokých vrkočů, které pak upevněte sponkou. Mokré chomáče podrobte desetiminutové horkovzdušné fénové sauně. Suché prameny osvoboďte z pout a opatrně je učešte prsty. Hřívu postříkejte vlasovým tvarovačem Light styler, True Calm, Redken, 635 Kč.

Vyhřebelcujte svůj cop
Lapněte svůj vlhký cop a lehce ho potřete stylingovým krémem Control cr`eme upload, Osis +, Schwarzkopf, 263 Kč. Zkroťte vrkoč gumičkou a uvězněte ho do úhledného bochánku. Vysušte prameny fénem. Propusťte prameny ze zajetí a uvažte vlasy do koňského ohonu. Lehce je pak promasírujte prsty. Pozor! Horký vzduch sušiče mohl vaše vlasy poškodit, a proto jim dopřejte fixační olej Oleo-Relax, Kérastase, 525 Kč, který je důkladně vyživí.

Rozviřte hřívu
Cosmo vyhlašuje vlasovou revoluci! Zbavte se gumiček a sponek. Pořiďte si rozčepýřenou kštici, jakou mívají posteloví povaleči. Umyjte si hlavu a pak si ji vysušte ručníkem. Předkloňte se a kštici vyfénujte horkým vzduchem. Až vaše hříva skoro uschne, sáhněte po stylingovém vosku Seiden Glanz Wax, Nivea,
83 Kč. Pomádu si vetřete do rukou a pomažte jí asi centimetrové prameny. Cosmo odborníci radí: zkombinujte tlusté prameny s drobnými vlasovými odřezky.


2Velká listopadová vlasová posilovna
Vlasový tip: Prostříhejte se!
Vlastníte porost hustý a pevný jako otep slámy, nebo se pyšníte vodopádem lesklých vlnitých kučer? Vaši vlasovou parádu vám sice mohou závidět všichni parukáři v okolí, ale přesto trochu jednoduchým účesem můžete připomínat Boženu Němcovou. Odvažte se a zahrajte si na střihorukého Edwarda. Zkraťte prameny, které vám rámují obličej, tak, aby se jejich konečky dotýkaly lícních kostí. Sestupně prostříhejte i zbytek žíní.
Cosmo tip: Pořiďte si rozevlátou sexy hřívu! Do konečků naneste pěnové tužidlo, které postupně vetřete i do zbytku vlasů. Vyfénované prameny ještě rozdělte a pomažte voskem.

Vlasový tip: Rozsviťte barvu
Vaše pobledlá kštice připomíná zaprášené stránky knih. Oživte ji barevnými paprsky. Cosmo kadeřník naordinoval modelce speciální prosvětlovací koktejl. Špinavě blond vlasy prozářil jemným melírem v barvě šampaňského.
Cosmo tip: Dopřejte si vlasové vzkříšení! Vmalujte si do kštice proužky ve třech různých odstínech, které jsou ale světlejší než vaše základní barva. Vyzkoušejte například intenzivní zesvětlovací barvu s vitaminem C, Wellaton Blonde, Wella, 89 Kč,
nebo rozjasňující barvicí krém s nektarovým medem Lumia, odstín 83, Garnier, 149 Kč.

Vlasový tip: Vytvarujte kudrny!
Příroda vám nadělila bujný kudrnatý porost, který můžete přirovnat k růžičkové kapustě. Kadeře se vám divoce kroutí a vy je stále nemůžete zkrotit. Přivolejte si na pomoc
stylingový Fluid Smooth and Curl Liquid z řady High Hair, Wella, 310 Kč (k dostání pouze v salonech Wella). Postříkejte vlhkou kštici tvarovací emulzí. Natočte kadeře prsty a účes vyfénujte pomocí difuzéru nebo jej nechte přirozeně uschnout.
Cosmo tip: Postříkejte vysoustruhované kučery leskem s obsahem rozmarýny a esenciálních olejů Spray Shine Essensuals, Tigi, 420 Kč. Vaše vlasy se stanou skutečným pokladem.


3Zkroťte divoké vlasové zkrouceniny
Vyblýskejte hřívu.
Vyleštěte unavenou vlasovou korunu speciální leštičkou Flashlight, Systhem professional, Wella, 309 Kč (k dostání pouze v salonech Wella). Tímto dokonalým trikem bleskurychle obnovíte svoji vlasovou barvu, která bude vypadat jako nová.

Ošetřete konečky.
Připomínají vaše vlasy zšedlé suché malířské štětce? Promastěte jejich roztřepené konce oživovacím sérem Dry End serum, Advance Techniques, Avon, 189 Kč. Roztřepené prameny občas prokraťte nůžkami.

Omalujte se!
Oblečte kštici do zlatavých tónů a vyzkoušejte třeba toner Intensive Pflege Tonung Londeston, odstín 46, Londa, 60 Kč, nebo barvu Intensive Color Cr`eme Palette, odstín podzimní červeň, Schwarzkopf, 75 Kč. Barvu si pojistěte šamponem a balzámem na vlasy Elseve s ochrannou péčí Colorvive Elseve, L'Oréal, 92,50 Kč.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ghftf

(hjzhgtr, 2. 5. 2007 21:22)

máš to tu docela FAJN
erhzgjuhirohhfh jhztdu.rtjgjh j trhjz